Běh do pohody

Od adminmartin

Běh do pohody. Běh pořádaný místním triatlonovým klubem jsem bral jako první ostrý test po zranění kotníku. Cíl byl vcelku jasný, avšak nelehký – celkový čas vmáčknout pod 40 min na 10ti kilometrové trati, okolo Jablonecké přehrady asi nebyl nereálný.

Počasí bylo pro běh jako stvořené, zataženo, chladno, občas deštivo. Na start jsem se postavil do třetí řady vedle soupeře a kamaráda Petra Kováře, kde jsem zhruba odhadoval svoji časovou pozici. Po startu klasická lehká „loktovačka“, ale nic hrozného. Vpředu se utrhla skupinka místních atletů, já zkoušel držet předepsané tempo to se dařilo v prvním kole vcelku dle plánu a s Petrem jsme byli na pár kroků od sebe. Druhé a třetí kolo si však vybralo svoji daň v podobě běžeckého manka a Petrova záda se mi začaly vzdalovat, snažil jsem se držet tempo, ale to se nepodařilo. Cílem jsem proběhl za 41:35 což je sice nejlepší čas za dobu kdy tento běh běhám, ale nespokojenost byla na místě. Vstup do závodní sezóny 19.místo celkově a 5.místo v AG.