Jablonec v pohybu

Od adminmartin

Nultý ročník byl ve znamení celkových 490 km, super zábavy a díky partnerům i zajímavých cen.

V sobotu 24.8.2019 proběhla na jablonecké přehradě akce pro celou rodinu JABLONEC V POHYBU. Cílem bylo za 12 hodin uběhnout co nejvíce kilometrů po vytyčené trase okolo 3 přehrad. Jedno kolo měřilo 5km. Myšlenka se zrodila při mém běžeckém tréninku. Řekl jsem si, že by nebylo špatné, zahrnout do přípravy na nejtěžší triatlon ULTRA CZECH 515, na který se chystám, 100 km běhu. Ještě nikdy, jsem tolik kilometrů neběžel, tak jsem to chtěl zkusit. A když jsem viděl, kolik lidí běhá okolo přehrady, napadlo mě to trochu „sjednotit „Ja možná v tom bylo i trochu sobectví, nechtěl jsem na to být sám :-).

Start a cíl byl jasně dán. Každá akce potřebuje svoji základnu a já zvolil jako ideální místo, jak polohou tak názvem, stánek u přehrady Základna. Majitelé nám vyšli vstříc a přidali ještě své know how, stejně jako další partneři, bez kterých by se taková akce nemohla uskutečnit, stejně tak jako bez týmu lidí z www.moveyourlimits.cz.
 Teplé počasí dlouhému běhu moc nesvědčilo, ale připravili jsme dvě občerstvovací stanice na Základně a u Rybářské bašty a ty byly dobrou zbraní proti slunci.

9:00 start. Dle pokynů jsem měl zkusit běžet maraton za 3:30 hod, poté zpomalit, plán se vcelku vydařil, musím uznat, že vyjma fyzického tréninku, to byla i mentální příprava právě na Ultramana, 17×5 km okruh okolo račického kanálu nebude nic jednoduchého…. Plán se dařil zčásti plnit, vzhledem k pořadatelskému vypětí v předchozích dnech však nebyla příprava ideální, málo spánku a sobotní snídaně ve stresu nestála za moc… I to jsou zkušenosti nabité touto akcí. Musím uznat, že kriziček bylo několik, hlavně z jídla, absence přípravy z nutričního hlediska byla znát, pozitivem je, že na Ultramana jsem “chytřejší”.

Díky kamarádům a lidem co běželi jsem nakonec zdárně dotáhl celých 100 km i v čase který jsem si určil tedy pod 10 hodin. Teď již zbývá jen regenerace, regenerace a trénink 🙂

Dle reakcí se běh vyvedl. No, a na dotaz, kdy zase… odpovídám 22.8.2020.

Děkuji všem za podporu, bez VÁS bych to nedal !!